1 2 3 4 5
קישורים מומלצים: מעצבי פנים מומלצים

בשבוע שעבר סיימתי את הקורס של איגוד החוקרים הפרטיים בארץ. קיבלתי תעודה, היה טקס מכובד ויפה. סוף סוף אני יכולה לצאת לדרך והתחיל לעבוד.

מכיוון שהתוכנית שלי הייתה לפתוח עסק עצמאי, חיכתה לי עבודה רבה וקשה.

חלק מהקושי הוא להתפרסם, לאגור לקוחות. אף אחד בשוק לא מכיר את השם שלי, והשקעה בתדמית שלי היא בעדיפות עליונה. חוץ מהתדמית, הייתי צריכה לתכנן ולחשוב על מיקום. למרות שכרגע אני מתגוררת בחיפה, ידוע לי שבאזור תל אביב השכר יכול להיות גבוה בהרבה. אז בדקתי בעזרת כלי של גוגל כמה פעמים בחודש מחפשים את הערך "חוקר פרטי בצפון". מחפשים את הערך הזה הרבה מאוד פעמים. אז למה שאני לא אפתח את העסק פה בחיפה?

כמובן שפה העבודה שלי לא מסתיימת פה. תל אביב היא עיר מאוד גדולה, עם הרבה מאוד אנשים. זה דבר ידוע שבתל אביב בממוצע השכר גבוה יותר מזה בצפון. נתון זה יכול לתרום לי רבות לעבודה ולהביא לי בעצם יותר לקוחות. כמו שעשיתי מקודם, בררתי על הערך "חוקר פרטי במרכז". ראיתי שבאמת כמות החיפושים גדולה יותר, אבל לא בהפרש משמעותי כמו שחשבתי. כמובן שיש גורמים נוספים שמשפיעים על בחירת המיקום. התחלתי לברר על מחירים של מקומות, מה עלות השכירות בעצם. כמובן שגם בזה תל אביב במקום הראשון. כמובן שאני לא אדחה מקום בגלל עלות השכירות, הרי אם בסופו של דבר מדובר על יותר עבודה אין שום וויכוח. אבל אני ממש בתחילת דרכי ואני בטוחה שעוד אעבור למקומות שונים ואצבור ניסיון. אולי הגיע הזמן לעבור? אולי להישאר?

יש עוד אזור אחד שלא בדקתי: "חוקר פרטי בדרום". שם כמות החיפושים הנמוכה ביותר. אבל עלות השכירות הרבה יותר נמוכה. אולי בכל זאת אעבור למקום שונה? בכל זאת, יכולים להיות יתרונות. אני אכיר מקום חדש, אנשים חדשים, אצבור ניסיון במקומות שונים בארץ.

נפגשתי עם חבר שפתח בעצמו עסק לפני כמה זמן, ושאלתי אותו איך הוא פעל. הוא הסביר שבגלל שגם הוא מחיפה במקור, הוא חשב לפתוח מקום בחיפה. אבל, בתל אביב התפיסה היא שונה. ומסתבר שלפי מקורות שונים גם ההזמנות שונות. כמות הלקוחות הפוטנציאלים בתל אביב גדולה בהרבה מזו בצפון. אז למה להישאר במקום ולא להתקדם?