1 2 3 4 5

"לא טוב היות האדם לבדו". כולנו שמענו את המשפט הזה לפחות פעם אחת בחיינו. זוגיות אוהבת, בריאה ויציבה יכולה למלא את חיינו ולגרום לנו לסיפוק רב. בזוגיות מדובר בשני צדדים: גבר ואישה/ אישה ואישה/ גבר וגבר. כל צעד אחראי על תפקוד מערכת היחסים. למרות הרצון הרב, או לפעמים חוסר הרצון, לפעמים יש "תקלות" במערכת היחסים, ויש צורך בתיקון. ישנם זוגות שלמרות ניסיונות רבים לתקן את הזוגיות, התייאשו ושאלו את עצמם מספר שאלות: באמת ניסינו כל דרך אפשרית לתיקון היחסים בינינו? אם זהו סוף המסע שלנו? האם קיימת דרך שלא ניסינו היכולה להציל אותנו מפרידה?

יש זוגות הפונים למייעץ זוגי בבקשה לטיפול במערכת היחסים שלהם. הטיפול יכול לסייע לנו בעזרת כלים רבים. אותם כלים אמורים להנחות אותנו בדרך בה אנו צריכים לנהוג כאשר אנו נתקלים במשבר מסוים. הרי בסופו של דבר, הזוגות מגיעים לייעוץ במטרה לטפל ולתקן את הזוגיות, כולם עם רצונות טובים. מייעצים ותיקים חוו ושמעו סיפורים שונים, רבים ומגוונים. ישנם זוגות המגיעים לטיפול אחרי מקרי בגידות. שמעתי על מקרה בו האישה פנתה למשרד חקירות בגלל שחשדה שבעלה בוגד בה. למה שזו תפסה אותו על חם, הזוג פנה לייעוץ, ובסופו של דבר תיקן את היחסים. זוג זה נמצא ביחסים תקינים כבר מעל לשנה! הם ההוכחה לכך שיש דרך, ולא חייבים לפנות לרבנות.

מה בעצם יכול לגרום למשבר ולרצון עז להיפרד ולהתנתק אחד מהשני? יש כאלה שרוצים כך עקב שינוי קיצוני שעברו בחייהם (חזרה בתשובה והארות נוספות ושונות). אבל, למרות שינויים קיצונים אלה ואפילו חוסר הסכמה בין בני הזוג, פרידה היא לא בהכרח הפיתרון. לפני שתחליטו "לפרק את החבילה", נספו לפנות לגורם מקצועי שיוכל לעזור לכם לשוב לזוגיות שמחה, ממש כמו ביום חתונתכם.

לפני הפנייה, שלפעמים נואשת, למטפל זוגי, נסו לעזור לעצמכם לבד. יכול להיות שבגלל תקופה פחות אוהבת, שבה אתם לא יוצאים ביחד מהבית, שבה אתם לא יודעים מה השני עשה במהלך היום ולאן הלך.. אל תתעצבנו ברגע. אל תרחיקו לכת ותנסו להרוס את הזוגיות. למרות המקרה הראשון, של האישה שתפסה את בעלה, ישנם מקרים רבים המתגלים כשגויים. הנה מקרה של בעל החשד באשתו: בתקופה שבה היחסים היו רעועים מעט, האישה יצאה ובילתה הרבה בלילות. הבעל חשד כמובן שמדובר בבגידה, לאחר שזימן חוקר ממשרד חקירות פרטיות, גילה שאשתו בילתה עם חברות. האישה גילתה שהזמין חוקר, ויום למחרת נפגשנו ברבנות.

לפני שאתם פועלים באמצעים קיצוניים, פנו ליועץ ולאדם מקצועי שיוכל לעזור לכם, תוכלו רק להרוויח.