1 2 3 4 5

בשנים האחרונות אנחנו עדים להרבה חקירות בעולם הכדורגל בכל מה שקשור למכירת משחקים, מי לא מכיר את המקרה המפורסם של הליגה האיטלקית, קבוצות על כמו יובנטוס ומילאן הורשעו בכך ששיחדו שופטים ובעצם הטו תוצאות משחקים לזכותם, מדובר בעבירות קשות מאוד, שהשפיעו קשות ופגעו בכדורגל האיטלקי שעד היום לא מצליח להתאושש מהמקרה, החשש הכי גדול של אבי לוזון , יושב ראש ההתאחדות לכדורגל בישראל זה שיקרה הדבר גם בישראל, משיחות שלי עם אנשים ידוע לי שיש פעילות גדולה מאוד בנושא, חוקר פרטי בצפון שאני בקשר איתו אמר לי שרק בשנה האחרונה נשלח למעל 10 משחקים על מנת לחקור את הנושא, וזה בלי לדבר על כל החברות שעובדות עם ההתאחדות , כמו מודיעין אזרחי, חשוב לציין ששוק ההימורים הבלתי חוקיים הוא מאוד פעיל בכדורגל.

אם אתם חושבים שווינר מכניס הרבה כסף , אז הסכומים שמעורבים בעולם ההימורים הבלתי חוקיים הם גדולים הרבה יותר, אותו חוקר פרטי בצפון , סיפר לי שהוא בעיקר נשלח משחקים של קבוצות מהמגזר וכי הפעילות הבלתי חוקית שם היא לא רק רחבה היא גם נתמכת על ידי בעלי הקבוצות. כולנו מכירים את הפרשיות שהיו בארץ שפגעו קשות בתדמית הכדורגל, אם רק נספר על שופטים באדום . פרשה קשה שבה שוחדו שופטים כדי להטות תוצאות. יש לציין שהזמנים הנוכחיים הם הרבה יותר קשים לכל אלה שחוקרים את המשחקים. הרי עכשיו ניתן להמר על כל דבר . אם זה מי בועט ראשון את הכדור החופשי . מי קיבל צהוב ראשון, מי עשה פאול ראשון , ומי היה בנבדל ראשון, בשיחותיי עם אותו חוקר פרטי בצפון נאמר לי שלחקור עכשיו חדש להימורים בלתי חוקיים נהיה הרבה יותר קשה כי צריך לשים לב לכל פרט קטן, כל פאול מכוון וכל עבירה .

אין ספק שעבודת החוקרים היא קשה מאוד. אך יחד עם זאת מאוד חשובה. אין ספק שאמינות בספורט זה דבר שחשוב מאין כמותו. תחשבו על מקרה שבו הקבוצה שאתם כל כך אוהבים לקחת אליפות ולאחר מכן גיליתם שהכל נעשה במרמה. האם יש משהו יותר כואב?נקווה להמשך עבודה טובה של החוקרים ושתמיד תהיה אמינות בכל ספורט.