1 2 3 4 5

מכיוון שתחום החקירות נחשב לתחום מאוד מעניין ומסקרן, אז הוא נותן השראה ליצירת של סדרות טלוויזיה רבות. סדרות אלו ממחישים מה בדיוק עובר במקומות כמו משרדי חקירות, משטרה וחדרי החקירות. סדרה אחת המהווה דוגמה קלאסית למקרים שבהם נעדרים אנשים או ילדים בכל הגילאים, היא "ללא עקבות".

ללא עקבות היא תוכנית טלוויזיה אמריקאית העוסקת בחוקרי F.B.I העובדים במחלקה לחיפוש נעדרים. בכל פרק יש סיפור חדש ואדם אחר שמחפשים אחריו וכמובן שתמיד עומדת מאחורי זה עלילה רצינית וסוף מפתיע. החוקרים מקבלים תלונה על אישה או גבר שנעדרו ומתחילים לחקור עליו ולשחזר מה בדיוק הוא עשה ב- 48 שעות לפני שהוא נעלם. האם הוא נעלם מיוזמתו? האם מישהו חטף אותו? ומה הסיבה האמיתית העומדת מאחורי היעדרותו. חלק מהפרקים נגמרים בסוף טוב, והאדם נמצא ובחלקם הסוף טראגי והאדם למעשה כבר לא נשאר בחיים. שם הסדרה "ללא עקבות" מגיע מהרעיון העומד מאחוריה – חיפוש אחר אדם שנעדר כאילו בלעה אותו האדמה, נעלם כלא היה.

משרד חקירות – מה שקורה מאחורי הקלעים

אמנם זה נראה מציאותי מאוד, אך עדיין מדובר בתוכנית טלוויזיה אף על פי שאין ספק שהמקרים בתוכנית מבוססים על סיפורים אמיתיים. כל מיני דברים קורים סביבנו בין אם זה בארץ או באירופה, ארה"ב וכד', לכן חשוב לפקוח עיניים ולא לסמוך על כל אחד. דבר אחד שניתן ללמוד ממשרד חקירות או חוקר פרטי, הוא שבכל מקום ניתן למצוא חשד ואין כזה דבר ספק וודאי. לפעמים שומעים על מקרים מזעזעים שמרחשים בתוך המשפחה, שבחיים לא היינו מאמינים שהם קרו. לא חסר סיפורים ומקרים שיהוו השראות לסדרות טלוויזיה.

משרדי חקירות עושים עבודת קודש בכך שהם מוצאים אנשים נעדרים, פותרים מקרי רצח, בגידות בחיי נישואין ועוד. עבודתו של חוקר פרטי לעולם אינה נגמרת ותמיד יהיו לצערנו עוד מקרים שצריך לפתור, הרי אנחנו לא חיים בעולם מושלם, אך מזל שיש מי שישמור עלינו בעת הצורך ומי שיסיר לנו את הספק ויבהיר לנו את העניינים.