1 2 3 4 5
קישורים מומלצים: משרדי רואי חשבון בחיפה

בתקופה האחרונה המדינה שמה דגש גדול על בעיית הסמים בארץ. התקופה נקראת אצל אנשים שמשתמשים בסמים תקופת היובש הגדולה. המשטרה שמה לה כעדיפות ראשונה כל אכיפה של עישון ושימוש בסמים. והיא עוצרת גם צרכנים וגם סוחרים כאחד. במטרה להראות שהנושא לא יעבור בשתיקה. וזאת למרות שבמדינות רבות חלו לאחרונה שינויים רבים בכל מה שקשור לחקיקת הסמים, במיוחד ניתן לראות בארה"ב מדינות רבות שאושרו בהן חוקים לשימוש בסמים. אנשים רבים יאמרו שסמים הם פחות גרועים, מאלכוהול לדוגמא בכל מה שקשור לבריאות ולהתנהגות. בארץ ככל שהזמן עובר ההתנגדות לסמים גדולה יותר .

כמה סיפורים לאחרונה מצפון עד דרום לגבי העבודה של המשטרה. חוקר פרטי בצפון סיפר לי שהוא שמע על מקרה של אכיפה רציני בשכונה באיזור עכו. לפי מה שסופר לי במקום כל ערב היו ילדים מתחת לבניין יושבים ומעשנים להם ולא עושים מעבר לזה . אך לאור תלונות של כמה שכנים המשטרה ביצעה פשיטה במקום ושלחה למעצר 4 ילדים מתחת לגיל 16 על שימוש בסמים , בתל אביב סיפר לי חוקר פרטי במרכז כי איש בילוש נכנס כסמוי למסיבת טבע שערכו כמה חברים .

לא משהו מאורגן וגדול. יותר מסיבה אינטימית של חברים בלבד. במהלך המסיבה הוא עצר 11 חוגגים בגין שימוש בסמים קלים, האנשים היו שם בהלם כי זו הייתה אמורה להיות מסיבה של חברים בלבד. עוד סיפור ששמעתי עליו בבאר שבע מחוקר פרטי בדרום ,הוא סיפר לי שבמהלך טיול שנתי של כיתה באחד מבתי הספר. אחת המורות הריחה ריח מוזר באחד החדרים ובמקום לסגור את זה בכותלי הבית ספר. התקשרה למשטרה, הטיול הופסק והילדים נשלחו למעצר ונפתח להם תיק פלילי. אין ספק שהענישה היא לא תמיד פרופורציונאלית למעשה.

אין ספק שגם אם המדינה תאשר את כל נשוא הסמים . יש צורך לעשות זאת בצורה מסודרת. עם חקיקה מסודרת. הרי הרבה גורמים פוליטיים מעורבים בכל הסירוב של המדינה לאשר את הנושא אפילו לחולים. הרי ידוע לגראס יש הרבה סגולות רפואיות. בכל מקרה לסיכום העניין . חשוב שתהיה חקיקה מסודרת בנושא. ושאנשים יתרכזו בלחיות את החיים שלהם באופן טבעי ובלי עזרה מחומרים חיצוניים.